МІЖНАРОДНА ПЛАТФОРМА ЕКОНОМІЧНОЇ ДИПЛОМАТІЇ NAZOVNI

Міжнародна платформа економічної дипломатії Nazovni – цифровий сервіс, створений за інституційної та інформаційної підтримки МЗС України, який допомагає українському бізнесу вийти на нові ринки за підтримки представників дипломатичних установ України у понад 120 країнах світу.

Платформа працює як з великими гравцями ринку, так і з малим та середнім бізнесом, що вперше планує експортувати товари за кордон. Усі послуги — безоплатні.

ГРАНТОВИЙ ДАЙДЖЕСТ: ТРАВЕНЬ 2024

Щомісячний грантовий дайджест від Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Сумської обласної державної адміністрації доступний.

Департамент готує оновлену інформацію про грантові можливості кожен місяць, щоб надати максимальну підтримку підприємцям, організаціям та ініціативним групам у реалізації їх проєктів.

БІЛЬШЕ 80% ФАХІВЦІВ З ІНВАЛІДНІСТЮ В УКРАЇНІ НЕ МАЮТЬ РОБОТИ

 В Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю, лише 16% із них мають роботу. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

За інформацією Громадської організації “Доступно UA” більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.
Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.

ПІДПРИЄМЦЯМ СУМЩИНИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЕКОНОМІЧНУ ПЛАТФОРМУ «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ»

Презентація і обговорення відбулись під час розширеного засідання Ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації

«Платформа, започаткована за ініціативи Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО, є цілком зрозумілою та логічною особливо сьогодні, у воєнний час. Під знаком «Зроблено в Україні» в нашій державі має бути якомога більше товарів – від виробництва, спрямованого на потреб ЗСУ, для нашої Перемоги, до товарів в галузі машинобудування, харчової чи текстильної промисловості. Тому я звертаюсь до вас з пропозицією підтримати цю ініціативу і взяти в ній участь», – зазначив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ.

РЕЄСТР ЗБИТКІВ ДЛЯ УКРАЇНИ

2 квітня оголосили про запуск Міжнародного Реєстру збитків на Міжнародній конференції «Відновлення справедливості для України  в нідерландському місті Гаага в присутності міністрів іноземних справ та міністрів юстиції країн Євросоюзу.

Міжнародний Реєстр збитків – це перша складова Глобального Компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.Створено всі органи управління Реєстру. Рада Реєстру прийняла пакет правил і положень Реєстру необхідних для запуску. Він включає правила подання, обробки та внесення заяв, а також категорії заяв, прийнятних для внесення до Реєстру збитків.

СПІВПРАЦЯ З ОФІСОМ «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ»

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку відвідав, відкритий за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, перший офіс «Зроблено в Україні».

Під час зустрічі Олександр КУЧКОВ та Лідія ПАВЛИК обговорили роботу офісу як осередку підтримки для мікро- та малого бізнесу Сумщини. Розглянули напрямки залучення бізнесу до грантових програм, опрацювали інформаційні матеріали грантового дайджесту розробленого Департаментом. Також було досягнуто домовленостей щодо залучення до роботи офісу щочетверга з 13.00 до 15.00 працівника Департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку для надання консультацій підприємцям.