майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 78-98-31

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

ПОДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО СТРАТЕГІЧНОГО БАЧЕННЯ ТА МІСІЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД ДО 2027 РОКУ

Департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації запрошує зацікавлених осіб надіслати свої пропозиції формулювань стратегічного бачення та місії Сумської області до 25 червня 2019 року
на адресу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. :

Кому: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тема листа: До стратегії Сумщини

Пропозиції щодо формулювання стратегічного бачення Сумської області ____________________________________

____________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________

 

Пропозиції щодо формулювання місії Сумської області _______________________________________________

____________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________

 

Рекомендації щодо складання стратегічного бачення та місії регіону:

  • Місія регіону – це причина появи, основне призначення та сенс його існування, сукупність унікальних історичних і сучасних особливостей та конкурентних переваг, які у регіону вже є, та які варто зберегти для подальшого розвитку, або здобути у процесі розвитку. Декларуючи Місію регіону, громада самовизначається: «Хто ми є і що ми робимо».
  • Стратегічне Бачення – це спільне, погоджене на основі консенсусу, уявлення жителів регіону про те, яким регіон має виглядати в майбутньому (через 10-20 років). Оскільки Місія є засобом просування регіону до реалізації власного Бачення, то іноді ці дві категорії (Місія та Стратегічне Бачення) об'єднують в одну. Стратегічне Бачення доцільно формулювати досить розширено та деталізовано, навіть з визначенням певних показників, яких регіон бажає досягти у майбутньому.
    Бачення об’єднує сукупність конкретних характеристик та напрямів розвитку.

Принципи формулювання

  • Місія та Бачення регіону – це складові територіального БРЕНДУ, а він має бути «індивідуальним продуктом» (за формулюванням можна впізнати регіон).
  • Місія, зокрема, відображає зв'язок минулого з сьогоденням і демонструє кращі особливості, які регіон хотів би зберегти.
  • Основне призначення регіону може з часом змінюватися – тоді це обов’язково відображається у формулюванні Бачення.
  • Бачення повинно містити базові характеристики регіону, з яких можна розпізнати: ДЕ географічно розміщується цей регіон, ЯКІ його основні майбутні функції в національній та міжнародній геополітичній та геоекономічній системах, ЯКІ ЛЮДИ його населяють (жителі регіону, які історично тут живуть, люблять свою територію і хочуть, щоб їх діти жили саме тут) та ЯК вони хочуть жити (якість життя, матеріальний та духовний комфорт).
    Бачення повинно бути лаконічним, але в той же час не скупим, а емоційно піднесеним. Бачення має надихати та створювати атмосферу творчості і прагнення до дії та може включати формулювання стосовно позиції, яку регіон планує здобути в економічній, соціальній, екологічній та інноваційній сфері.

Приклади Бачення:
ЛЬВІВЩИНА –
ворота та локомотив України на шляху до Європейського Союзу, регіон сталого розвитку, край гармонійного поєднання інноваційної високо-технологічної промисловості, екологічного сільського господарства, оздоровчого та історичного туризму. Регіон високої якості життя та безпечного довкілля.
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ – провідний регіон України, де економічне зростання є інструментом перетворення області у край, де людям комфортно та безпечно жити і працювати, де для жителів міських та сільських територій відкриті умови для самореалізації, а збереження довкілля є природною потребою людини

Приклад Місії:
ЛЬВІВЩИНА –
приклад та зразок реформаторського регіону на шляху до європейської інтеграції України.
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ: Примножити економічне багатство області та конвертувати його у комфортні та безпечні умови проживання її мешканців.