Зовнішньоекономічна діяльність
Офіс з просування експорту України
Державна установа “Офіс з просування експорту України” (https://epo.org.ua) була створена протягом 2018 року на базі консультативно-дорадчого органу “Офіс з просування експорту” при Мінекономрозвитку і розпочала свою самостійну роботу з підтримки українського бізнесу та просування українського експорту у грудні 2018 року.
Мета створення Установи – допомагати українському бізнесу ставати успішним на закордонних ринках шляхом:
- розвитку експортних компетенцій українського бізнесу
- промоції українських товарів та послуг за кордоном
- допомоги в налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом.
В рамках роботи Установи, експортерам надається допомога за наступними напрямками:
- експортний консалтинг – практичні поради щодо виходу на зовнішні ринки та розвиток експортного потенціалу;
- освіта для експортерів – можливості для вдосконалення знань та навичок для підготовки вашого бізнесу до експорту;
- інформація та аналітика – аналітичні матеріали для вивчення потенційних ринків для експорту: торговельні огляди країн, секторальна аналітика, гайди та інформація про тарифні та нетарифні обмеження;
- бізнес-можливості – заходи з розширення експортних можливостей та пошук нових закордонних партнерів: торгові місії, виставки, бізнес-форуми;
- B2G майданчик – створення можливостей для конструктивного діалогу між бізнесом, владою та експертами.
Також за підтримки Установи реалізуються наступні проекти для українських експортерів:
- Проект “Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків” за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.
- Програма SheExports.
Корисна інформація про ЄС
Регіональне співробітництво між Україною та ЄС
Угода про асоціацію між Україною та ЄС
Роз’яснення переваг поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС
Інвестиційне співробітництво між Україною та ЄС
посібник - Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що, Чому і Як?
association4u.com.ua www.3dcftas.eu
Діючі угоди між Сумською областю та регіонами
інших країн
Правовий режим щодо продукції в ЄС в «Блакитній настанові ЄС»
Українські виробники тепер можуть ознайомитися із «Блакитною настановою ЄС» українською мовою, щоб краще зрозуміти законодавство ЄС щодо продукції та його застосування в різних секторах єдиного ринку ЄС.
Ця публікація Європейської комісії допоможе зрозуміти правовий режим щодо продукції в ЄС. «Блакитна настанова ЄС» широко використовується на практиці серед господарюючих суб’єктів, у тому числі виробників, імпортерів та дистриб’юторів, які діють в ЄС або постачають свою продукцію на європейський ринок. Також, «Блакитна настанова» – це детальне керівництво для органів влади держав та органів із оцінки відповідності.
«Блакитна настанова ЄС» призначена для сторін, які повинні бути обізнані у вільному обігу продукції (наприклад, органи з акредитації та стандартизації, торгівельні асоціацій та асоціації захисту прав споживачів, виробники, імпортери, дистриб’ютори, органи оцінки відповідності та профспілки). Цей документ застосовується в державах-членах ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії, а також частково в Туреччині.
волонтерський проект Українське торговельне представництво в КНР
Проект "Українське торговельне представництво в Китайській Народній Республіці" створений з метою сприяння розвитку торгово-економічних зв'язків України та Китайської Народної Республіки. країнське торговельне представництво в Китайській Народній Республіці є недержавним, некомерційним, волонтерським проектом.