майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
facebook

 

До уваги суб’єктів малого підприємництва! ОГОЛОШЕННЯ

Про проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах

У рамках реалізації заходів Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням десятої сесії Сумської обласної ради 7 скликання від 22 грудня 2016 року (зі змінами від 24.02.2017, 15.09.2017, 20.12.2017 та 02.03.2018) оголошується конкурсний відбір проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах.

Право на отримання компенсації за рахунок коштів обласного бюджету мають суб’єкти малого підприємництва, які отримали компенсації за рахунок місцевого бюджету (районного бюджету чи бюджету об’єднаної територіальної громади) відповідно до місцевих програм розвитку підприємництва.

Для участі у конкурсі суб’єкту малого підприємництва необхідно в термін з 09 квітня по 16 травня 2018 року включно подати в комунальну установу «Сумський обласний Фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради (40030, м. Суми, вул. Кооперативна, 3, тел. 65 91 17, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ) документи, передбачені Правилами надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки.

Засідання обласної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектівсуб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах відбудеться о 13.00 годині 31 травня 2018 року за адресою: м. Суми, площа Незалежності 2, в приміщенні Сумської облдержадміністрації, к. № 115, 6 поверх.

Перелік джерел та програм фінансування малого бізнесу

 COVID-19 Бізнес-клініки відкриті для підприємців

За підтримки ЄС та уряду Німеччини GIZ запуcкає COVID-19 Бізнес-клініки, щоб допомогти українським малим і середнім підприємствам (МСП) відреагувати на напружені економічні умови, викликані пандемією COVID-19. Для реалізації цієї ініціативи ЄС та уряд Німеччини виділяє понад 10 млн. гривень. Бізнес-клініки працюють на базі Центрів інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ), створених в рамках EU4Business, і надають підприємцям ряд переважно безплатних онлайн-послуг, таких як:

Короткі індивідуальні та групові консультації;

Вебінари, тренінги та форуми;

Ваучери на глибинні бізнес-консультації.

https://www.giz.de/en/worldwide/95130.html

 

Програма Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини для менеджерів «Fit for Partnership with Germany»

В рамках двостороннього співробітництва між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за дорученням Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини реалізують Програму  для менеджерів “Fit for Partnership with Germany” (Готові до співпраці з Німеччиною) – (далі – Програма).

Програма є інструментом підтримки МСП з їхнього виходу на глобальні ринки через встановлення партнерських (коопераційних) зв’язків з підприємствами країн-партнерів.

Програма для менеджерів України є складовою всесвітньої Програми та співпрацює з 21-єю країною світу.

Німецький уряд має намір поширювати Програму на інші країни світу задля співпраці підприємств країн-партнерів на глобальному рівні.

http://bit.ly/3q8wDfl

 

Європейський банк реконструкції та розвитку

ЄБРР підтримує підприємців в різних галузях промисловості: виробництво продуктів харчування та напоїв, оптова та роздрібна торгівля, будівництво і машинобудування. Гранти видаються на діяльність, пов’язану з розвитком бізнесу, приміром, ІТ-консалтинг, маркетингові ініціативи, перехід на європейські стандарти звітності, вихід на зовнішні ринки. Головну увагу приділяють розвитку бізнесу в регіонах.

https://www.ebrd.com/ru/home.html

 

Програма країн Східного партнерства EU4Business

EU4Business реалізується різними міжнародними організаціями, серед яких ЄБРР, ЄІБ, Світовий банк, ПРООН, Німецький банк розвитку, ОЕСР, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Європалата та надає наступні можливості:

доступ до фінансування: кредити в національній валюті, фінансування інвестицій, пов’язаних з експортом, та фінансування заходів щодо адаптації до стандартів ЄС, а також підтримка жінок-підприємниць та стартапів.

доступ до ринків: проведення бізнес-консультацій та тренінгів з експорту, створення можливостей для налагодження зв'язків та організація торгових делегацій до ринків ЄС

доступ до знань: надання консультативних послуг, консалтингової та технічної підтримки, проведення спеціалізованих тренінгів для розвитку навичок.

http://www.eu4business.eu/uk/ukraine

 

Creative Europe – Креативна Европа

Creative Europeспрямована на підтримку культурного та креативного секторів Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття. Приміром, захист, розвиток та популяризація культурного та лінгвістичного різноманіття і зміцнення конкурентності культурного та креативного секторів Європи. Елементами програми є дві підпрограми: «Культура» (бюджет 455 млн євро) і «Медіа» (824 млн євро).

https://creativeeurope.in.ua

EUREKA

EUREKA провідна відкрита платформа для міжнародного співробітництва в сфері інновацій. Програма залишається єдиною ініціативою, яка дотримується принципу “знизу вгору”. Тобто вона працює над забезпеченням того, щоб будь-який науково-дослідний проект з хорошим бізнес-планом отримав підтримку, на яку він заслуговує, незалежно від технологічного характеру або типу організації. Адже основною метою EUREKA є підвищення рівня конкурентоспроможності Європи, сприяючи інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами.

https://mon.gov.ua/ua/nauka/innovacijna-diyalnist-ta-transfer-tehnologij/mizhnarodna-programa-eureka

 

 

Мережа EEN

Європейська Мережа Підприємств (Enterprise Europe Network) це глобальна міжнародна мережа до якої входить 70 країн світу. За допомогою якої українські МСП мають можливість

шукати бізнес-партнерів та покупців своєї продукції; розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції; просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС; шукати та залучати новітні інноваційні технології із-за кордону; шукати інвесторів та партнерів у ЄС для створення спільних підприємств.

http://www.iop.kiev.ua/~een/index.html

 

 

Офіс розвитку МСП – портал для підприємців

Офіс розвитку МСП – є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, завданням якого є підготовка пропозицій щодо покращення доступу малого і середнього бізнесу до інформації, навчання та фінансування через розроблення цільових програм підтримки, створення єдиного інформаційного порталу, а також організація та розвиток мережі центрів підтримки підприємництва на регіональному та місцевому рівнях.

http://sme.gov.ua

 

 

Портал ProAid

Портал ProAid є найбільшою в Україні базою даних проектів і програм міжнародної допомоги. Він також є інформаційною системою управління міжнародною технічною допомогою, що дозволяє реєструвати нові проекти на нових виконавців проектів і програм, а також здійснювати перереєстрацію проектів МТД. Передбачається також подача через портал заявок і проектних пропозицій з боку українських бенефеціарів.

http://proaid.gov.ua/uk/projects

 

 

Український фонд стартапів

Український фонд стартапів (УФС) – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України, що підтримує інноваційні проекти та допомагає найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії. УФС надає фінансування у формі грантів компаніям на початкових стадіях їхнього розвитку (pre-seed та seed). Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі.

https://usf.com.ua

 

 

Фонд розвитку підприємництва

Основна мета Фонду розвитку підприємництва полягає у забезпеченні фінансової та іншої супровідної підтримки приватних суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні переважно через операції з українськими банками, небанківськими фінансовими установами та іншими постачальниками фінансових послуг або подібними установами. Основним інструментом діяльності фонду є кредитні програми.

http://guf.gov.ua/

 

 

Державна установа «Офіс з просування експорту України»

Офіс створений на базі консультативно-дорадчого органу при Мінекономрозвитку з просування українського експорту. В рамках роботи Установи, експортерам надається така допомога: практичні поради щодо виходу на зовнішні ринки та розвиток експортного потенціалу; аналітичні матеріали для вивчення потенційних ринків для експорту: торговельні огляди країн, секторальна аналітика, гайди та інформація про тарифні та нетарифні обмеження; заходи з розширення експортних можливостей та пошук нових закордонних партнерів: торгові місії, виставки, бізнес-форуми.

https://epo.org.ua/

 

 

GPA in UA (Agreement on Government Procuremen)

GPA in UA – організація, яка підтримує та консультує українських експортерів з питань участі в публічних закупівлях країн GPA (Угода СОТ) та імпортерів з країн-учасниць GPA щодо їх участі в публічних закупівлях в Україні, а також сприяє створенню екосистеми щодо підтримки участі українських експортерів у публічних закупівлях країн GPA та імпортерів країн-учасниць GPA в публічних закупівлях в Україні.

https://www.facebook.com/gpainua/

 

 

(PRO) Платформа ефективного регулювання

(PRO) - це низка унікальних сучасних сервісів, що допомагають підприємцям вести та започатковувати бізнес, а органам влади втілювати сервісний підхід у взаємодії з бізнесом. Платформу розроблено Офісом ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office).

BRDO - незалежний експертно-аналітичний центр, створений за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України і західних партнерів.  Фінансується Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та в рамках Ініціативи EU4Business.

https://regulation.gov.ua/

 

 

PROZORRO

PROZORRO - офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі України. Закупівлі за державні кошти відбуваються в онлайн-режимі. По суті, це зворотній аукціон, в якому Учасники змагаються за право постачати Замовнику певний товар чи послугу. Перемагає той, чия ціна в результаті виявиться найнижчою, а технічні характеристики товару або послуги відповідають тим, що заявлені Замовником в тендерній документації.

https://prozorro.gov.ua/business

 

 

КУ «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» СОР

Сумський обласний фонд підтримки підприємництва є державною неприбутковою організацією. За своїм статусом, завданнями і можливостями Сумський фонд підтримки підприємництва (Фонд) – це унікальна структура, яка за державні кошти впроваджує затверджені урядом заходи та програми, спрямовані на забезпечення для суб’єктів малого та середнього бізнесу можливості отримати освітню, консультаційну, гарантійну і, зокрема, пільгову фінансово-кредитну підтримку.

https://fondpp.sumy.ua

 

 

Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Суми

Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Суми є платформою для поширення знань, розвитку компетенцій, забезпечення ефективних комунікацій та стимулювання консолідаційних процесів у середовищі малого та середнього бізнесу з метою підвищення його конкурентоспроможності та забезпечення сталого розвитку. Центр проводить велику кількість секторальних бізнес-заходів та бізнес-семінарів різноманітного формату, базуючись при виборі тематики на регіональному попиті, даних бізнесу та надаючи йому доступ до фахових спікерів, експертів, консультацій та інформації для розвитку бізнесу, а також можливості професійного нетворкінгу задля покращення взаємодії і створення нових проектів.

https://www.facebook.com/business.support.centre.sumy/

 

 

Єдиний державний портал адміністративних послуг

Портал створено на вимогу Закону України «Про адміністративні послуги». Єдиний державний портал адміністративних послуг ведеться з метою забезпечення надання адміністративних послуг для бізнесу в електронній формі, доступу суб’єктів звернення до інформації про адміністративні послуги з використанням Інтернету і є офіційним джерелом інформації про їх надання.

https://my.gov.ua/info/services/bylifesituation

 

 

Перелік корисних онлайн-сервісів для підприємців

Фонд Східна Європа в рамках виконання Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» на постійній основі збирає та оновлює онлайн інструменти, які можуть стати в нагоді малому та середньому бізнесу.

https://www.me.gov.ua/ - розвиток малого підприємництва - Корисні сервіси для започаткування та ведення бізнесу

 

Департамент економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації

У рамках Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки в області здійснюється державна фінансова підтримка бізнесу шляхом надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, за рахунок обласного та місцевих бюджетів.

http://gue.sm.gov.ua/index.php/uk/programa-rozvitku-malogo-ta-serednogo-pidpriemnitstva-v-sumskij-oblasti-na-2017-2019-roki

 

Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації

Відповідно до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року в області здійснюється фінансова підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності за рахунок обласного та місцевих бюджетів.

http://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/123