майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 78-98-31

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

ЗАПРАЦЮВАЛА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5-7-9%»

В Україні з 1 лютого запрацювала програма «Доступні кредити 5-7-9%», яка запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України.

Мета програми є підтримки інвестиційних проєктів мікро- та малих підприємств, що сприятиме створенню нових робочих місць, легалізації та розширенню діяльності малого бізнесу, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Впровадження Програми за дорученням Уряду України буде здійснювати Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми – мікро- та малі підприємства.

Детальніше про програму можна знайти на сайті 5-7-9.gov.ua та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28.

На підтримку держави через програму «5-7-9%» може розраховувати кожен українець, який тільки планує відкрити власну справу, або вже має власний бізнес, що зараз приносить не більше 50 мільйонів гривень виручки на рік, і хоче його масштабувати.

Кредит видаватимуть кандидату на діяльність, яка має належати до дозволеного переліку видів економічної діяльності, а обсяг кредиту становитиме до 1,5 млн гривень строком на п'ять років:

  • 5% річних - якщо виручка до 25 млн гривень і створюють мінімум
    2 робочих місця;
  • 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн гривень, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставку знизять на 0,5%);
  • 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн гривень.

Для участі потрібно мати бізнес-план, позитивну фінансово-кредитну репутацію та платіжну дисципліну. Стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а чинний бізнес - лише той, що працює мінімум 12 місяців. Сам учасник інвестує 20% власних коштів від усіх витрат.

Нині до програми долучились державні банки – ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк та УкрЕксімБанк. Зазначені банки розпочали прийом заявок на одержання кредитів від підприємців та надання ним консультацій за посиланнями: