майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 78-98-31

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

UAIndustryWeek2019

 

14 листопада у СумськійТПП відбулася регіональна дискусія в рамках UAIndustryWeek2019.

#UAIndustryWeek2019 проводиться з метою стимулювання використання сучасних підходів до підвищення конкурентоспроможності вітчизняних промислових підприємств.

Дискусії були сфокусовані на таких пріоритетних напрямках:

  •  цифрова трансформація промисловості;
  •  смарт-спеціалізація, кластеризація та індустріальні парки;
  •  ресурсоефективність виробництва і циркуляційна економіка;
  •  стимулювання експорту

Серед основних завдань ДУІТ:

  • зворотній зв’язок від бізнесу щодо проблем та перешкод на шляху до індустріальної трансформації, які мають бути усунені за допомогою державного втручання для формування завдань новообраним народним депутатам, новому складу Уряду України, органам місцевого самоврядування;
  • демонстрація успішних історій практичної трансформації промислових підприємств, поширення та обмін інформацією на міжрегіональному та національному рівнях;
  • стимулювання розробки регіональних програм розвитку промисловості з фокусом на промислових хай тек, ґрунтуючись на тісній взаємодії у трикутнику: влада – бізнес наука.

Близько двох десятків підприємств та організацій Сумщини брали участь у регіональній дискусії.

Відкриваючи регіональну дискусію, голова ради Асоціації експортерів та імпортерів ЗЕД Сергій Свистіль сказав: «Я не вперше на Сумщині, і переконаний, що саме ваша область може стати епіцентром підготовки пропозицій до уряду задля поліпшення роботи бізнесу, а також пілотним проєктом з їх реалізації».

"Основним завданням ДУІТ є отримати зворотній зв’язок від бізнесу, місцевої влади щодо перешкод на шляху до індустрії 4.0, на цьому наголосив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Олександр Сітак  під час дискусії. «Історія поняття Індустрії 4.0 бере свій початок  2011 року з промислового ярмарку в Ганновері. Там вперше заговорили про ширше поєднання сучасних інформаційних технологій з промисловим виробництвом і заговорили про Індустрію 4.0, яка поступово може підвищити продуктивність, гнучкість і швидкість виробництва, покращити якість товарів за рахунок використання сучасних технологій. До плану уряду на 2019 рік включено розробку пропозицій щодо розвитку в Україні Індустрії 4.0. Йдеться передусім про створення кластерів, стимулювання інновацій, смарт спеціалізацію. Однак наразі відсутні заходи щодо налагодження діалогу зацікавлених сторін, а також інструменти державної фінансової підтримки. Тому сьогодні ми маємо спілкуватися, радитись, як промисловому комплексу Сумщини працювати по заданій траєкторії", – констатував Олександр Сітак.