майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 78-98-31

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

ГОЛІВ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМЩИНИ НАВЧАЛИ ФОРМУВАТИ БЮДЖЕТИ

Як забезпечити зростання власних ресурсів та ефективно управляти громадою, аби не втратити кошти? Які помилки сьогодні роблять ОТГ Сумщини, формуючи та виконуючи свої бюджети? Які проекти фінансуватимуться у 2018 році за рахунок коштів ДФРР?

Відповіді на ці та інші запитання голови й спеціалісти фінансів в ОТГ дізнавалися під час семінару, який проходив в офісі Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування», що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Зокрема, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Яніна КАЗЮКконсультувала представників ОТГ Сумщини на тему «Основні напрямки бюджетної політики на 2018 рік».

«Фінансова децентралізація зробила незалежними місцеві бюджети від державного і створила можливості планування розвитку територій, втілення реальних проектів, – зазначила вона. – Об’єднані територіальні громади, на відміну від інших рівнів місцевого самоврядування, демонструють кращі темпи зростання власних доходів. Вони навіть більші, ніж по бюджетах міст обласного значення».

Експерт поінформувала, що протягом січня-серпня 2017 року надходження до загального фонду всіх місцевих бюджетів України (без урахування міжбюджетних трансфертів) склали 120,7 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження зросли на 28,4 млрд грн або на 30,8%. Детальні дані результатів фінансової децентралізації за 8 місяців 2017 року відображені у Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, який щомісяця здійснює Мінрегіон України.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської облдержадміністрації Віктор РАДЧЕНКО нагадав головам ОТГ, що вони мають пожвавити процес освоєння коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ. А ще громадам сьогодні необхідно подавати на розгляд регіональної комісії свої інвестиційні програми та проекти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок коштів ДФРР.

«Ви маєте подати свої проекти протягом 30 днів із дня опублікування оголошення про конкурс на нашому сайті, а саме з 10 жовтня, –наголосив Віктор РАДЧЕНКО. – Ми просимо вас чітко виконувати всі необхідні дії, в тому числі і розмістити свій проект на сайті Мінрегіону. Адже проекти, що нерозміщені на сайті Мінрегіону або містять помилки комісія оцінювати не буде. Якщо необхідна наша допомога, телефонуйте, заходьте в Департамент економічного розвитку облдержадміністрації».

Як повідомили виступаючі, загальний обсяг коштів ДФРР у наступному році, якщо нічого не зміниться, складатиме понад 8 мільярдів гривень. Відтак Сумщина із ДФРР у 2018 році може отримати десь 360 мільйонів гривень.

джерело Сумська обласна державна адміністрація