майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 63-13-25 
fax 0542 62-03-35 
е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ \ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

 

04 жовтня 2017 року в Сумській обласній державній адміністрації, відбулася робоча зустріч з розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг в області в якій взяли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Офісу реформи адміністративних послуг, Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації та об’єднаних територіальних громад регіону.

З 2008 року в Україні розвивається мережа Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). На сьогодні працює більше 700 ЦНАП, в області їх налічується 27. Однак і досі важливим питанням є географічна доступність населення до послуг, особливо у сільській місцевості та серед населення об'єднаних територіальних громад.

Офісом реформи адміністративних послуг у 2017 році було проведене дослідження часової доступності до Центрів надання адміністративних послуг, за результатами якого були надані рекомендації щодо створення нових ЦНАПів, які були б доступні для якомога більшої кількості громадян.

«Держава для пересічного українця - це в перше чергу те, які послуги він може отримати від неї. Ми намагаємося поступово переводити послуги в он-лайн режим, але цей процес потребує часу і грошей, тому поки дуже важливо забезпечити максимальну доступність населення до ЦНАПів. Через 2-3 роки мережа ЦНАП повинна  налічувати близько 1000 центрів. Це буде оптимальна цифра для того, щоб в Україні була сформована ефективна мережа», - пояснює Гутенко Денис Вікторович – директор Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Володимир Семеніхін, керівник Офісу реформи адміністративних послуг, в свою чергу підкреслив: «Наша мета - не лише географічна доступність, але й ефективна організаційна структура і робочі процеси. Ми хочемо обмежити час очікування людини у Центрі до 15 хв, і ще 15 хв для надання послуги. Крім цього, ми працюємо над розширенням переліку послуг. Сьогодні більшість ЦНАПів надають до 50 адміністративних послуг».

В процесі робочої зустрічі були обговорені питання розширення мережі центрів надання адміністративних послуг в області за рахунок їх створення в об’єднаних територіальних громадах, зокрема в Дружбівській, Зноб-Новгородській, Миколаївській (Сумський р-н), Хотіньській, Шалигінській, Боромлянській, Грунській, Миропільській, Нижньосироватській та в селах Андріяшівка і Сміле Роменського району.