майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 63-13-25 
fax 0542 62-03-35 
е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

СУМЩИНА ЗА ПОКАЗНИКАМИ ЗМІН РЕГУЛЯТОРНОГО КЛІМАТУ ЗАЙНЯЛА 5 МІСЦЕ СЕРЕД ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

Про те, як оцінили діловий клімат на Сумщині, одному з найбільш рейтингових в Сумському регіоні, суспільно-діловому тижневику «Ваш Шанс» розповіла завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Сумській області Богдана Юсупова.

Нагадаємо, дослідження «Щорічна оцінка ділового клімату» вдруге проводиться в Україні у рамках програми «Лідерство в економічному врядуванні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

За даними аналізу, серед інших регіонів Сумщина за показниками змін регуляторного клімату зайняла 5-е місце. Цьому сприяв показник змін умов і процесів реєстрації бізнесу, за яким область зайняла 1-е місце, умов регулювання податкової сфери – 8-е, змін у сфері держнагляду – 25-е.

Втім, оцінка показала, що бізнес Сумщини більше стикається з проблемами в сфері валютного регулювання, землекористування, митного оформлення, цінового регулювання і ліцензування. 15% свого часу суб’єкти малого та середнього підприємництва (МСП) регіону витрачають на спілкування з держорганами влади для вирішення адміністративних питань (в Україні – 14,3%).

За словами Богдани Юсупової, тривожним дзвінком для чиновників області є ставлення бізнесу до влади. За даними опитувань, Сумщина посіла 1-е місце серед інших областей за важливістю «неформальних зв’язків» з представниками органів влади для успішного ведення бізнесу.

Індекс оцінки поточного стану ділового клімату за 2016 рік в Україні, який дорівнює -0,29показав, що серед опитаних МСП переважають негативні оцінки ділового середовища. Однак, якщо порівняти цей показник з індексом ділового середовища 2015 року, який становив -0,42, то можна сказати про деяке поліпшення оцінки ділового клімату суб’єктами бізнесу.

Крім того, завідувач Сектору ДРС відповіла на запитання журналістів Вісника Сумської торгово-промислової палати «Ділові новини», що стосувались постанови КМУ, відповідно до якої Державна регуляторна служба України проводитиме планові та позапланові перевірки контролюючих органів в сфері господарської діяльності, що дозволить захистити права і інтереси підприємців.

 джерело: ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ