майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 63-13-25 
fax 0542 62-03-35 
е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

СУМЩИНА ВИЗНАЧИЛАСЯ ІЗ ПРІОРИТЕТАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА НАСТУПНИЙ РІК

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК під час прес-конференції представив журналістам проект програми соціально-економічного розвитку Сумщини-2017

«Програма соціально-економічного розвитку є комплексною, – зазначив посадовець. – Вона враховує всі напрямки і чинники регіональної політики, інтереси та потреби усіх галузей Сумщини, бо формувалася за пропозиціями структурних підрозділів облдержадміністрації, міст і районів».

Зокрема, в питаннях розвитку промисловості, агропромислового комплексу Сумщини, участь облдержадміністрації полягає у сприянні в залученні інвестицій, реалізації інвестиційних проектів, зменшенні адміністративних перешкод, отриманні дозвільних документів тощо.

Також у програмі соціально-економічного розвитку закладені проекти розвитку – у галузях охорони здоров’я, освіти, культури, сім’ї, молоді та  спорту. Включає вона і підтримку будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів соціальної інфраструктури.

«Левова частка цих проектів розвитку фінансуватиметься за рахунок наших внутрішніх ресурсів – коштів сільських, селищних, міських, районних бюджетів. Область теж буде долучатися до їх фінансування зі своїм фінансовим ресурсом, – повідомив Олександр Сітак. – Чекаємо ми і на ресурс з державного бюджету – це кошти під проекти з державного фонду регіонального розвитку, з субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій».

Не менш важливими в програмі є напрямки, пов’язані з розвитком об’єднаних територіальних громад. Так, Березівська об’єднана територіальна громада та 13 ОТГ, в яких днями відбулися вибори, увійдуть у новий бюджетний рік з самостійними бюджетами та міжбюджетними відносинами. Саме на їх подальше становлення планують залучати кошти з держбюджету – субвенцію на розвиток об’єднаних територіальних громад.

Продовжиться співпраця Сумщини із програмами міжнародної технічної допомоги. Хоча в подальшому такі проекти як DESPRO та ПРООН орієнтуватимуться на розвиток об’єднаних територіальних громад.