майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
066 448 48 81
е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
facebook

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ПОСТРАЖДАЛОМУ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ БІЗНЕСУ

За зверненнями суб’єктів господарювання Сумською обласною державною адміністрацією – обласною військовою адміністрацією було запроваджено унікальний для України новий вид державної фінансової допомоги місцевому бізнесу, що зазнав руйнувань і пошкоджень внаслідок війни.

Розмір допомоги одному суб’єктові господарювання становить не більше 50% розміру завданих збитків, але не більше 100 тис. гривень, та надається на безповоротній основі. З резервного фонду обласного бюджету Сумської області на 2022 рік виділено кошти в сумі 7 млн гривень.

Цією фінансовою допомогою можуть скористатися суб’єкти мікро- та малого підприємництва, зареєстровані в установленому законом порядку на території Сумської області, які зазнали збитків внаслідок ведення бойових дій, і є власниками відповідного знищеного та/або пошкодженого нерухомого майна.

Допомога суб’єктам господарювання надається з метою покриття витрат пов’язаних з відновленням, ремонтом, реконструкцією знищеного або пошкодженого нерухомого майна; закупівлею/заміною/ремонтом знищеного або пошкодженого обладнання, яке використовується у виробничій діяльності; закупівлею сировини та матеріалів, які використовуються у виробничій діяльності; збереженням та створенням нових робочих місць (виплати заробітної плати); сплатою податків і обов’язкових платежів до бюджету та інших витрат, необхідних для відновлення господарської діяльності.

Надання фінансової підтримки постраждалому внаслідок війни бізнесу дозволить відбудувати зруйновані виробничі потужності, відновити господарську діяльність підприємств, створити робочі місця, забезпечити наповнення місцевих бюджетів області і сприятиме повоєнному економічному відродженню Сумщини.

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації від 13.06.2022 № 180-ОД «Про виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету Сумської області на 2022 рік» затверджено «Порядок надання допомоги суб'єктам господарювання, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, за рахунок коштів резервного фонду обласного бюджету».

Для отримання допомоги суб’єкту господарювання необхідно у термін до 30 листопада 2022 року звернутися до Комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради з відповідною заявою та пакетом документів, які підтверджують факт і суму збитків внаслідок знищення або пошкодження майна.

З порядком надання фінансової допомоги можна ознайомитися за посиланнями:

Для консультацій і подачі заявок на одержання фінансової допомоги необхідно звернутися до Комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради:

  • м.Суми вул. Кооперативна 3,
  • тел. 0542 700 065, 066 849 13 07,
  • e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На сьогодні Фондом прийнято рішення про виплату грошової допомоги 65 суб’єктам господарювання Сумської області на загальну суму 4 974 046 гривень, у тому числі:

  • в Сумському районі – 33 підприємцям на суму 2 195 094 гривень;
  • в Шосткинському районі – 1 підприємцю на суму 12 875 гривень;
  • в Конотопському районі – 2 підприємцям на суму 55 896 гривень;
  • в Роменському районі – 1 підприємцю на суму 40 650 гривень;
  • в Охтирському районі – 28 підприємцям на суму 2 669 531 гривень.