майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
facebook

 

ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ДЕОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ - МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ПРИЙМАЄ ПРОПОЗИЦІЇ

Координаційний штаб з питань деокупованих територій розробляє проєкт спеціального закону, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У Міністерстві зазначають, що законопроєкт про деокуповані території визначить законодавчу рамку для першочергових дій з відновлення життєдіяльності. Це і нові особливості роботи військових адміністрацій, і питання відновлення обігу гривні та казначейського обслуговування, початок роботи закладів та установ.

Мінреінтеграції запрошує до співпраці експертів, які працюють в цій царині, долучитись до опрацювання проєкту.

Пропозиції просять надсилати на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

У свою чергу народний депутат Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, так прокоментував початок роботи над законопроектом:

«Відновлення публічної влади та місцевого самоврядування на деокупованих територіях Харківщини - дуже непросте питання, яке потребує системної державної політики в цьому напрямку. З одного боку, ми вже маємо практику звільнених територій Чернігівщини, Київщини та Сумщини в березні-квітні, де майже повсюдно відновило свою діяльність обране місцеве самоврядування. Винятком є Гостомельська громада, де керівника було вбито, відповідно впроваджувалася військова адміністрації. З іншого боку, на моє переконання, не можна рівняти практику територій, які були під окупацією місяць з громадами та районами, що були без контролю з боку української влади протягом півроку чи років, як частини Донеччини, Луганщини та Криму. Крим тут взагалі постає окремим кейсом, бо його росія всіляко протягом років інтегрує у власну систему управління та функціонування.

Відповідно, для вирішення таких питань, потрібна як стратегія відновлення публічної влади, так і законодавче забезпечення цих кроків. Кілька днів назад з'явилася інформація, що над подібним проектом почало працювати Міністерство реінтеграції, переконаний, що участь Мінрегіону та нашого комітету в такому процесі точно буде мати позитивний вплив».

Також, на думку народного депутата, потрібні і швидкі кроки та рішення щодо публічної влади вже тут і зараз.

«Можна констатувати, що у межах чинного правового режиму воєнного стану, на деокупованих територіях може бути або забезпечено відновлення функціонування місцевого самоврядування, або введено Президентом України адміністративне управління – у формі військової адміністрації населеного пункту. Остання альтернатива має особливе значення, коли значна частина політичного істеблішменту деокупованих територій Харківщини є або були зрадниками чи колаборантами», - зазначив Віталій Безгін.