майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 

е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
facebook

 

ЧАСТКОВА КОМПЕНСАЦІЯ ВІДСОТКОВОЇ СТАВКИ ЗА ЕКСПОРТНИМИ КРЕДИТАМИ

Уряд затвердив Порядок часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2022 р. № 943 затверджено Порядок часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Згідно з рішенням Уряду компенсація відсотків здійснюватиметься щомісяця, виходячи із суми фактично сплачених позичальниками уповноваженому банку відсотків за користування кредитом за відповідний період. Експортер, застрахувавши експортний кредит в Експортно-кредитному агентстві (ЕКА), зможе розраховувати на компенсацію за нараховані та сплачені у поточному році відсотки.

Під компенсацію підпадатимуть короткострокові, середньострокові та довгострокові договори на поповнення обігових коштів, придбання обладнання, виконання умов зовнішньоекономічного контракту, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів. Держава буде частково компенсувати ставку за експортними кредитами, які беруться на строк 2-12 років та складають не більше 85% суми зовнішньоекономічного контракту.

Експортно-кредитне агентство з початку дії програми портфельного страхування передекспортного фінансування вже підтримало контракти на суму 188 мільйонів гривень.

Наразі кредити під страхування ЕКА українські підприємці можуть оформити в АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк».