майдан Незалежності, 2,
м.Суми, 40000 
tel. 0542 78-98-35
е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
facebook

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ НАБЛИЖЕНІ ДО ЛЮДЕЙ

На виконання доручення Президента України від 12 липня 2013 року №1-1/1792 в області активізована робота щодо дистанційного надання державних послуг населенню.

9 серпня 2013 року заступником голови облдержадміністрації Яговдиком І.О. та директором Сумської дирекції “Укрпошта” Криштопом В.М. був затверджений єдиний уніфікований перелік адміністративних послуг, що будуть надаватися на Сумщині засобами поштового зв'язку. Перелік містить 30 найменувань послуг у сфері пенсійного забезпечення, соціального захисту населення та вчинення реєстраційних дій фізичними і юридичними особами.

Формування переліку конкретних послуг здійснено з метою практичного виконання положень меморандуму про взаємне співробітництво у сфері спрощення процедури надання адміністративних послуг, укладеного Сумською обласною державною адміністрацією та Сумською дирекцією УДППЗ “Укрпошта” 5 квітня 2013 року. Зазначена угода передбачає здійснення відділеннями поштового зв'язку наступних функцій: інформування населення про порядок і перелік документів для одержання адміністративних послуг та можливість їх одержання поштою; приймання та пересилання документів від заявника до суб’єктів надання адміністративних послуг; отримання рішення суб’єкта надання адміністративних послуг та доставка його заявнику; надання додаткових послуг (копіювання та ламінування документів тощо).

З метою реалізації меморандуму у червні 2013 року було затверджено календарний план відкриття пунктів надання адміністративних послуг у відділеннях поштового зв'язку області. Головам районних державних адміністрацій та міським головам було дано доручення забезпечити відкриття пунктів адміністративних послуг у всіх без виключення поштових відділеннях міст і районів регіону до кінця вересня 2013 року. На облаштування цих пунктів рішенням Сумської обласної ради з обласного бюджету було виділено 161 тисячу гривень.

За результатами проведеної роботи на сьогоднішній день згідно затвердженого плану в області відкрито вже 310 пунктів надання послуг, до кінця вересня такі пункти запрацюють у всіх 434 поштових відділеннях Сумщини.

Взаємодія обласної державної адміністрації з Сумською дирекцією УДППЗ “Укрпошта” за допомоги та активної участі у цьому органів місцевого самоврядування сприятиме створенню доступних та зручних умов одержання адміністративних послуг фізичними та юридичними особами у сільській місцевості, підвищенню інформованості населення про державні послуги, оптимізації видатків місцевих бюджетів на створення відповідної мережі доступу, економії особистого часу та транспортних витрат громадян.